Академия Градът 2018 - програма



                                                                                     Академия ГРАДЪТ 2018 – ПРОГРАМА
Изложба на над 120 проекта на студенти, млади архитекти и инженери, две гостуващи изложби, журиране на живо и церемония по награждаване на победителите


ДАТА: 12.07.2018
МЯСТО: Sоfia Event Center


10:00 – 19:30  Отворена изложба на над 120 проекта, участници  в „Академия ГРАДЪТ“ 2018 и две гостуващи изложби на Фондация  “Америка за България“: “ Училища на Бъдещето“, която показва как трансформацията в мисленето и практиките ни води до нуждата да трансформираме и образователната среда и „Епископската Базилика и римското мозаечно наследство на Филипопол“, с която България кандидатства за вписване в листата на ЮНЕСКО за световното културно наследство, Sоfia Event Center, ет.3, Парадайз център, бул. “Черни връх “ 100
•    14:45 – 17:00 „Говори журито_LIVE“ – Открити финални заседания на журитата и  дискусия за предизвикателствата на професията.

    14:45 – 15:15 „Говори журито_LIVE“ - Конкурс "Градът - Сгради и вътрешни пространства” Публична дискусия и избор на победителите в конкурса.
Жури:
-    Инж. Христо Димитров, управител Планекс ЕООД
-    Арх. Илиан Илиев, управител Планинг архитектурно студио ЕООД
-    Арх. инж. Климентин Чернев, управител Алукьонигщал ЕООД
-    Инж. Диян Димов, АЕЦ ЕООД
-    Арх. Мануела Белова, представител на Съвета за високи сгради и градска среда
-    Арх. Андрей Ходкевич, съосновател на “Ephemera", носител на награда Академия Градът 2016 и 2017

    15:20 – 15:50 „Говори журито_LIVE“  - Конкурс „Съвременни тенденции за интериорни и екстериорни решения на търговски обекти“. Публична дискусия и избор на победителите в конкурса.
Жури:
-    Г-жа Ваня Боюклиева, зам.- председател Централен Кооперативен Съюз
-    Арх. Гергана Милушева, управител, Cityscape
-    Арх. Мира Симова, Маркан Проект ООД
-    Г-жа Йоана Христова, проект мениджър, ОРТ АД

    15:55 – 16:25 „Говори журито_LIVE“ - Конкурс "Градът - Културно-историческо наследство“. Публична дискусия и избор на победителите в конкурса.
Жури:
-      Aрх. Красимир Тодоров, и.д. директор НИНКН
-      Aрх. Николай Трайков, проект мениджър, Фондация „Америка за България“
-      Aрх. Николай Баровски, зам.-председател на УС на КАБ
-      Aрх. Милена Крачанова, архитектурно студио Abstracta
-      Aрх. Лили Петрова, старши проект мениджър, А&A Архитекти
-      Aрх. Илка Дишлиева, Иноарх ЕООД

    16:30 – 17:00 „Говори журито_LIVE“ - Конкурс "Градът - Градска среда и инфраструктура”. Публична дискусия и избор на победителите в конкурса
Жури:
-    Проф. д-р инж. Стоян Братоев, председател на УС на Метрополитен ЕАД София
-    Г-н Владимир Житенски, изпълнителен директор на Джи пи груп АД
-    Доц. д-р инж. Марио Гълъбов, секретар на Експертен технически съвет на ДП НКЖИ, Вицепрезидент на Съюза на Европейските асоциации на   железопътните инженери
-    Г-н Цветан Велков, проектен мениджър, развитие и технологии, Аурубис България ЕАД
-    Арх. Любо Георгиев, директор, ОП „Софпроект“
-    Г-н Иван Велков, зам.- председател на Столичен общински съвет
-    Г-н Нурхан Реджеб, урбанист, Place.make


•    17.00 – 18.30 ЦЕРЕМОНИЯ ЗА НАГРАЖДАВАНЕ НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ В „Академия ГРАДЪТ“ 2018
•    17:00 – 17:05 Обръщение на организаторите на „Академия ГРАДЪТ” 2018
•    17:05 – 17:20 Приветствия на официалните гости на „Академия ГРАДЪТ” 2018:


     Г-жа Лиляна Павлова, Министър на Българското председателство на Съвета на ЕС 2018
     Г-жа Нанси Шилър, президент на фондация „Америка за България“
     Г-н Владимир Житенски, зам. - председател на КСБ  


•    17:20 – 17:30 Връчване на наградите в Конкурс "Градът - Градска среда и инфраструктура”
-    Г-н Владимир Житенски, изпълнителен директор на Джи пи груп АД и зам. - председател на КСБ -  връчване на Първа награда
-    Проф. д-р инж. Стоян Братоев, председател на УС на Метрополитен ЕАД София - връчване на Награда за инженерен проект
-    Г-н Тим Курт, изпълнителен директор и вицепрезидент на Аурубис България ЕАД –връчване на Втора награда

•    17:30 – 17:40 Връчване на наградите в Конкурс "Градът - Културно-историческо наследство“
-    Г-жа Нанси Шилър, президент на фондация „Америка за България“ – връчване на Първа награда
-    Арх. Красимир Тодоров, и.д. директор НИНКН – връчване на Втора награда
-    Арх. Красимир Тодоров, и.д. директор НИНКН - връчване на специалната награда

•    17:40 – 17:50 Връчване на наградите в Конкурс „Съвременни тенденции за интериорни и екстериорни решения на търговски обекти КООП“
-    Г-жа Ваня Боюклиева, зам.председател Централен Кооперативен Съюз -  връчване на Първа награда и Специална награда
-    Йоана Христова проект мениджър, ОРТ АД – връчване на Втора награда

•    17:50 – 18:00 Връчване на наградите в Конкурс "Градът - Сгради и вътрешни пространства”
-    Климентин Чернев, управител Алукьонигщал ЕООД - връчване на Първа награда
-    Христо Димитров, управител Планекс ЕООД -  връчване на Награда за инженерен проект
-    Арх. Илиан Илиев, управител Планинг архитектурно студио ЕООД - връчване на Втора награда


•    18:00 – 18:20 Връчване на специални награди
-    Г-жа Лиляна Павлова, Министър на Българското председателство на Съвета на ЕС 2018

•    18.20 – 18.30 Фотосесия на всички участници и партньори на „Академия ГРАДЪТ“ 2018
•    18:30 – 19:30 Коктейл и нетуъркинг